Splněný sen – Mauricius

Ještě před 5 lety jsem si nemyslela, že budu takto cestovat. Byli jsem zvyklí s manželem cestovat pouze s cestovkou ke Středozemnímu moři nebo autem sami do Chorvatska.

Od té doby co jsem poprvé zkusila vycestovat bez cestovky a hned do Thajska na 3 týdny, tak jsem v sobě objevila nové možnosti, nové příležitosti. Uvědomila jsem si, že lze cestovat opravdu v každém věku a bez perfektní angličtiny. Opravdu jde to!

Letiště Mauricius

Z vyprávění mých klientů a známých jsem hodně slyšela o Mauriciu. Proto jsem se začala dívat a hledat informace o této zemi. Manžel mi zase dával otázky typu:

  • jak se dopravíme z letiště a zpět?
  • jak budeme podnikat výlety?
  • půjčit si auto?
  • kde se budeme stravovat a dá se tam v pohodě stravovat bez hotelu?
  • kde se ubytujeme?
  • jak daleko bude k pláži, do města apod…
  • co tam je pěkného vidět? a spoustu dalších a dalších otázek….
Cestou na pláž

Dnes již vím jak cestovat bez cestovky

Před každou svou cestou si připravím ,,itinerář cesty“, já tomu říkám CESTOVNÍ PRŮVODCE, který si vytisknu a mám ho po celou dobu dovolené. Najít letenky, jak se dopravovat po ostrově, co vidět, kam zajít apod..

Na Mauricius jsme letěli s AIR France, letěli jsme z Prahy na Mauricius, (Sir S. Ramgoolam) přes Paříž. Let trval necelých 11 hodin z Paříže a letenka vyšla okolo 14 000 Kč pro jednoho. Z letiště jsme využili za 40 EUR transfér do soukromé vily, kde jsme se ubytovali. Ubytování jsem řešila přes Booking.com

Ubytování jsem vyhledala ve Flic en Flac, a to proto, že je tam jedna z nejoblíběnějších pláží Mauricia. Toto místo je také perfektní tím, že je blízko na různé výlety , do hlavního města PORT LOUIS nebo na místo odkud se vyplouvá za delfíny! Skvělé místo.

Plavání s delfíny

Nejhezčí pláže

Na Mauriciu je výhoda, že pláže jsou veřejné, ale i hotelové, divoké a přírodní. Je jich tam spousta, tak si každý může vybrat co hledá.

Nás uchvátila pláž ve Flic en Flac, s krásným bílým pískem, s azurově modrou barvou moře, čistým, bez velkých vln, ideální i pro děti. Část pláže je travnatá a kdo vyhledává stín, najde jej právě tady. Podél pláže je zde spoustu restaurací, barů, kiosků s rychlým občertsvením.

Na této pláži bylo vidět často i domorodce, kde chodili celé rodiny na piknik, okoupat se v moři, zatancovat si, pobavit se nebo jen tak zrelaxovat. Úžasné je vidět jak se chovají, jak žijí místní lidé.

Pláž ve Flic en Flac, vzadu hora Le Morne Brabant

Další pláže jsme nevyužívali a to z časových důvodů. Hodně jsem cestovali. Vím, že doporučují ještě Trou aux Beaches, kde lze vidět velké želvy, pak menší a klidnou pláž v Mont Choisy, pro surfování výbornou Blue Bay a 5 km dlouhou pláž Pointe aux Piments pro romantiku a korály.

Co se nám v Mauriciu líbilo nejvíce?

Byli jsme uchvácení nejen krásnými plážemi, průzračnou vodou, ale především jejich přírodou. Mauricius je nádherný zelený ostrov. 

Díky tomu, že tady dost často prší, především ve vnitrozemí, tak je tady krásná, zelená, nedotknutelná příroda. 

CHAMAREL

V místní cestovce na pláži jsme zakoupili výlet SOUTH TOUR za 15 EUR za osobu a v domluvený den nás vyzvedl taxík přímo u naší vily, kde jsme byli ubytování.

Řidič nám byl celý den k dispozici a vyprávěl nám zajímavé informace o ostrově, jak tam lidé žijí, jaké mají zvyky, o politice, o dětech ve školách a zavedl nás do míst, kde sami bychom se ani nedostali.

A jak jsme se dorozuměli? Náš průvodce neuměl perfektně anglicky, jen málo. Dorozumívali jsme se trošku anglicky, pak na nás mluvil francouzsky či kreolsky, hodně nám ukazoval, dával ochutnávat různé plody, pili jsme vodu z palmy, ochutnávali jsme kávovník, krmili ryby banány apod.

Ukazoval nám jak přežít v džungli. A džungle to opravdu byla. V těchto místech se točil film ,, KING KONG“. Nádhera.

Národní park Black River Gorges & Chamarel

V rámci jednoho dne jsme mohli vidět úžasnou přírodu Chamarel, kde se dalo projít od aleje stromů Papyrusů až po vodopád Chamarel.

Vodopád Chamarel

Rhumerie de Chamarel

Skvělým zpestřením dne byla ochutnávka rumu místní výroby, kde můžete vidět celou historii výrobu rumu z cukrové třtiny, která na ostrově roste jako plevel u cest. Ochutnávka rumu byla hodně náročná, poněvadž rum tam mají v několika variantách, síle, takže každá další a další štamprle lezla pěkně do hlavy. Ještě ,že jsme měli řidiče.!!!

Rhumerie de Chamarel

V tomto jednom výletu jsme ještě mohli navštívit největší výrobnu modelů lodí Ship Models v Maquette de Bateaux. Prošli jsme od výroby až po hotové výrobky do prodejny. Bylo skvělé vidět ruční výrobu. Jejich titěrnou práci jsem obdivovala. Dnes se toto řemeslo, na školách neučí, tak brzy nebude nikdo umět ,jak vyrobit ručně dřevěné modely lodí.

Ships Models

Další zastávka byla v Grand Bassin, Mangal Mahadeo. Je to svaté a poutní místo hinduistů u vodní plochy Ganga Talao, která je plná malých i velkých rybiček. Tyto rybky jsme krmili malými banány. A fakt je jedly! V okolí po stromech ještě poskakují opice. Tak pozor na ně!

Ganga TalaoGrand Bassin

7 Coloured earth & Waterfall

7 barev světa byla naše poslední zastávka. Zajímavý úkaz barevných vyvřelých hornin. Můžete zde vidět barvy od červené, přes hnědou, fialovou, zelenou, modrou, žlutou až černou. Toto místo je obklopeno hustým pralesem a místo obsahuje tolik železa, že přímo zde nic neroste.

Dokonce náš průvodce říkal, že v těch místech jako malý kluk hrával s kamarády fotbal. No nerovný terén, tak nevím jak? Dnes je však prohlídka pouze z dřevěných ochozů a speciálních chodníků.

Na konci cesty lze pozorovat celou řadu živočichů, z nichž nejzajímavější jsou obří suchozemské želvy.

Doporučuji přijet na toto místo až na závěr, kde již není tolik turistů a v klidu se tady i vyfotíte. Jinak se davy turistů řinou jedním směrem tam a pak zpátky. My měli kliku, že nám to tak doporučil náš průvodce a na toto místo nás zavedl nakonec.

7 barev světa Chamarel
Želvy v Chamarel
Opice v Chamarel
Vodopád Chamarel

Není to zdaleka vše o čem bych mohla vyprávět. Co vidět na Mauriciu, jaké výlety podniknout, jak se tam dostat……přesně všechny otázky, které jsem si pokládala s manželem před odletem do mé vysněné země.

Jestli jsem Vás inspirovala a chtěli by jste se také někdy odhodlat a vyjet bez cestovky , sami na vlastní pěst a do zemí, o kterých si myslíte, že si je nemůžete dovolit, tak sledujte mé další články nebo si stáhněte můj nový e-book, který pro vás připravuji.

Věřím, že i vy si takovou cestu můžete dovolit! Jen vědět jak na to.

Tagy:
Jana Žáčková
Jana je vášnivá cestovatelka a díky zkušenostem může ukázat lidem, jak se vydat na svou první dovolenou bez cestovky, levněji a častěji. Ukazuje i to, že v každém finančním rozpočtu se najdou prostředky na cestování. Více se dozvíte: Můj příběh si přečtěte zde >> Jana je autorkou eBooku Cestuj bez obav a za polovic, kde ukazuje lidem, jak se dá v dnešní době cestovat bez závislosti na cestovkách a podle svých vlastních představ. Ukazuje i to, že dovolená v exotice nemusí být tak drahá, jak se na první pohled zdá. Exotiku lze dosáhnout stejně, jako dovolenou v Evropě. Více se dozvíte zde >> Jana je také Autorkou nového ePrůvodce Bangkok, kde je podrobný návod, jak se dostat do Bangkoku bez cestovky a co zajímavého je v Bangkoku k vidění a prožití. Více se dozvíte zde >>

Nejnovější příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.