Punta Cana – Dominikánská republika

Dalším mým cestovatelským snem bylo podívat se do Dominikánské republiky. Již cca před 20 lety jsme si rezervovali podobný pobyt, ale nakonec k tomu nedošlo z důvodů problému s cestovkou.

A jak to vlastně začalo? Neuvěřitelným nákupem voucheru na ubytování přes jeden cestovatelský portál. 10 dní ve 4* hotelu Be live Coolection v Punta Cana s all inclusive nás vyšlo za 960 eur. Oproti tomu na jiném velkém portále se tento pobyt prodával o více jak 20 000 Kč více. Samozřejmě + letenky, které se dalo v té době pořídit za cca 12 000 Kč.

Letiště, čekání na transfér

Let jsme měli s leteckou společností TAP Portugal s jedním dvouhodinovým přestupem v Lisabonu. Úplná paráda. Z Lisabonu trval let cca 8 hodin. Trošku více turbulencí, ale dalo se vše zvládnout.

Po příletu na letiště v Punta Cana, kde jsme dorazili až kolem 21,30 hodin, tak nás měl čekat objednaný transfér s cedulí s naším jménem. Po výstupu z letadla, jsem byla překvapena místním letištěm. Místo letištní haly, jak jsme zvyklí, byla otevřená hala, která vypadala, jak chýše nebo něco jak, bambus bar.“

Když jsme vycházeli, tak se na turisty slétli taxikáři a každý z nich chtěl urvat nějaké to ,,rito.“ Většina turistů však odvoz již měla zařízený přes internet dopředu, jako my. Přišli jsme k naší ceduli a u ní nikdo. Jen cedule s naším jménem, a ještě od jednoho páru, který již vyhlížel, zda se někdo neobjeví. Po delší době stání u cedule přišla mladá slečna, která vypadala dost vytočeně, asi špatný den. Taky že jo.

První odjel pár, který stál před námi a my tam stáli a stáli. Slečna se omlouvala, ale že auto je již na cestě. Pak se přiřítil z nějaké zatáčky zábavný chlapík, který nás bavil celou cestou do hotelu. Asi viděl, že potřebujeme povzbudit. A povedlo se.

Hotelové zahrady

Po příjezdu do hotelu jsem byla velmi příjemně překvapena výběrem našeho hotelu. Trošku mě na internetu odrazovaly recenze, ale pravda byla v mnohé jiná. Hotel úžasný a moře bez řas, sice trošku kalné, nebyl to pravý Karibik, ale dalo se v pohodě plavat.

Hotelové zahrady

Dominikánské republice je časový posun o 5 hodin nazpět, takže v místě cca 11 hodin a v ČR tak 4 hodiny ranní. Tak jsme si zašli na panáka a pak nazpět do hotelu. Jenže pak byl problém vůbec usnout. Než jsme se zaklimatizovali trvalo to tak 3-4 dny, než jsme se překlopili do jejich denního režimu. Noci jsme proseděli na balkóně, při šustění palem a zpívajících ptáčků.

Hotelový bazén

První dny jsme si pořádně prošli hotelový komplex, od různých bazénků, zahrad , procházeli jsme se po dlouhé písčité pláži a co jsem nejvíce obdivovala, byl místní bělostný písek. Něco úžasného. Chodit po tomto písku byl zážitek. Připomínal mi něco jako bílou mouku. A ani nepálil, pokud jste byli bosi na písku na sluníčku, jak je obvyklé.  

Hotelový bazén

I když jsme si říkali, že to bude letos spíše pohodová odpočinková dovolená, tak nakonec došlo i na procházky a plánování různých výletů. Když se opalujete na pláži, tak uvidíte spoustu místních prodavačů, co nabízejí různé výrobky, mušle, focení, ale i možnosti různých výletů. Místní prodavači byli příjemní, uměli komunikovat skvěle anglicky, tak i taková konverzace v angličtině vůbec nebyla na škodu a na procvičení jazyka.

Pláž před hotelem Be Live…

Také přímo v hotelu si můžete objednat jakýkoliv výlet u místní cestovky a ceny byly +- stejné jako u prodejců na pláži. Proto jsme zvolili pána u recepce. Byl také velice příjemný a když jste projevili zájem o něco, hned vám přes Whats up poslal videa s upoutávkou. Prostě skvělé. Hned jsme si u něho objednali nádherný výlet na ostrov Saonu. Výlety se cenově pohybovali kolem 100 až 150 Eur/osobu. Docela dost, ale ty ceny mají stejné všichni.

Hotel Be Live Collection

Mají i takové praktiky, že pokud jste s nimi již cestovali, tak vám napíšou třeba večer, zítra se jede tam a tam, máš zájem? A domlouváte se přes telefon. Nikde nemusíte chodit a ráno jen čekáte před hotelem, na váš minibus. Platili jsme až později.

VÝLETY

Z výletů, které mě uchvátili byly výlet na ostrov Saona. Jedná se o výlet nejdříve rychlostní lodí, poté je piknik na ostrově a koupání v opravdovém Karibiku s průzračnou tyrkysovou barvou moře, palmami, neskutečným pískem. Dokonce na lodi měli profesionálního fotografa, který vám ve vodě nafotil mnoho fotek a když dobře usmlouváte cenu, tak vám je pak pošle do mobilu. A fotky stálo za to. Sami bychom je takto nevyfotili.

Saona

Po pikniku se nastoupilo na katamarán, kde se pilo, tancovalo a plulo po moři do přístavu. Nádherně strávený den plný zážitků.

Saona

Z dalších výletů jsme zvolili hlavní město Santo Dominco. Z hotelu je hlavní město pěkně daleko. Jeli jsme minibusem cca 2,5-3 hodiny. Nejdříve jsme navštívili jeskyně TRES OJOS. Tady jsem byla překvapena, že jeskyně se nacházejí ve městě a k tomu hlavním městě. Zastavíte na parkovišti, a jdete do parku, kde uvidíte větší díru do země a kamenné schody dolů. Sejdete a vidíte něco neuvěřitelného. V těchto místech se dokonce natáčel i film, Jurský park“. Jeskyně mají tři jezera, a na jednom z nich jste se mohli i projet menší loďkou na druhou stranu a zpět. Nádhera.

Tres Ojos

Z dalších zastávek byl památník Kolumba – Maják věnovaný Americe. Jedná se o betonovou stavbu, kterou nelze přehlédnout. Hlavním lákadlem je velký sarkofág s údajnými ostatky Kolumba. A proč vlastně Maják? Na střeše budovy ve tvaru kříže jsou umístěny velmi silné reflektory, jež po spuštění promítají obrys kříže na obloze. Dnes se však rosvěcují pouze při významných slavnostech. Říká se pověra, pokud se rozsvítí Maják, tak zhasne život ve městě.“

Zona Colonial, historické centrum Santa Dominga je právem umístěno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Lze tady spatřit Katedrálu Panny Marie, Kolumbovo náměstí, renesanční palác, pevnost Ozama, prezidentův palác aj.

Kolumbův dům

Jeden den na zkoumání Santa Dominga bylo opravdu málo, ale i tak stálo to za to. Dalším, a hlavně neplánovaným výletem byla naše procházka za brány hotelu. Chtěli jsme se projít a prozkoumat okolí, a nakonec jsme narazili na velice navštěvované místo turisty, Dolphin explorere. Říkali jsme si nemáme malé děti tam ani nepůjdeme. A co myslíte, šli jsme tam? No ano. U pokladny nám všechno vysvětlili, my si vybrali určité aktivity, a hurá do toho. Vybrali jsme si návštěvu delfinária a plavání s delfínem přímo v moři.

Nezapomenutelný zážitek. Převléknout pouze do plavek, žádné šperky, žádné sluneční brýle, a šlo se. Dostali jsme plavací vesty, vyfotili jsme pár fotek na památku a hurá do moře. Tam už na nás čekal lektor, který nám představil našeho delfína a pak nám ukázal pár pokynů na delfína, které jsme si sami pak jednotlivě zkoušeli. Tak to byla paráda.

Dolphin explorer

Stojíte sami v moři, uděláte nějaký povel a nevíte odkud se vynoří delfín a třeba vám skočí přes hlavu, nebo se nechá obejmout či vás sveze na ploutví. Báječné. Takový milý kamarád.

Dolphin explorer

Na další výlety už nám nezbyl čas, tak snad někdy zase příště. Ale jak příště poletím do DR, určitě nebudu kupovat suvenýry v Duty free shopu, hlavně dominikánský rum.!!!

My si nakoupili 3 láhve a při přestupu v Lisabonu, stále ještě v tranzitní zóně, nám rumy zabavili. Neprošli skenerem. Neměli jsme prý speciální obal. Doporučili nám jít na check in a odbavit. No odbavte si 3 rumy celkem za dalších 360 EUR. Tak jsme při skeneru chlapům rumy ponechali ať mají taky jednou Vánoce.

Suvenýry jsme sice nedovezli, ale krásné zážitky nám zůstaly. Cestování je boží. Proto ,,CESTUJME“

Tagy:
Jana Žáčková
Jana je vášnivá cestovatelka a díky zkušenostem může ukázat lidem, jak se vydat na svou první dovolenou bez cestovky, levněji a častěji. Ukazuje i to, že v každém finančním rozpočtu se najdou prostředky na cestování. Více se dozvíte: Můj příběh si přečtěte zde >> Jana je autorkou eBooku Cestuj bez obav a za polovic, kde ukazuje lidem, jak se dá v dnešní době cestovat bez závislosti na cestovkách a podle svých vlastních představ. Ukazuje i to, že dovolená v exotice nemusí být tak drahá, jak se na první pohled zdá. Exotiku lze dosáhnout stejně, jako dovolenou v Evropě. Více se dozvíte zde >> Jana je také Autorkou nového ePrůvodce Bangkok, kde je podrobný návod, jak se dostat do Bangkoku bez cestovky a co zajímavého je v Bangkoku k vidění a prožití. Více se dozvíte zde >>

Nejnovější příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.