Můj příběh 

Máte rádi cestování ? Ukáži Vám jak cestovat bez cestovky, častěji a levněji. A také, že se dá cestovat i ve vyšším věku a bez perfektní angličtiny.Inspirujte se v mém příběhu nebo v mých článcích. Těším se na vás.

 

 

 

 

 

 

 

JAK NA MOU PRVNÍ CESTU DO EXOTIKY

Když si dnes promítám svůj život jsem ráda, že si můžu dovolit to o čem jsem vždy snila a plnit si tak své sny a přání. Od dětství mne baví cestování, poznání a dobrodružství. Miluji přírodu, moře, teplo a ráda poznávám jejich kulturu, ochutnávám jejich jídla, speciality a zažívám neskutečné příběhy, o kterých se mi ani nesnilo.

MOHU CESTOVAT BEZ CESTOVKY I VE VYŠŠÍM VĚKU a KDEKOLIV

Dnes si mohu dovolit cestovat bez cestovky, na vlastní pěst a věk není překážkou. V uplunulých letech jsem strávila krásné dny na Mauriciu, 3 týdny jsem si dovolila prožit v Thajsku , dokonce jsem se do Thajska vrátila strávit i Silvestra a navštívila jsem mnoho zemí u Středozemního moře. Dnes plánují další cesty do Exotiky.

Jazyk mi není překážkou. Stále neumím perfektně anglicky a domluvím se všude. Vždyť ani v těch zemích, nejsou na tom o moc lépe. Dokázala jsem si vyřešit zrušený let nebo na policii vyřešit pokutu za špatné parkování. Čím vice cestuji tím lépe se domluvím, tím vice nabírám zkušeností.

MÁM PENÍZE NA TO, ABYCH SI TO DOVOLILA

Dnes už vím, jak pracovat s penězi a vést je tak, abych mohla cestovat častěji a do zemí po kterých toužím. Inspiruji své známé, své klienty a vedu je k tomu, že i v jejich rozpočtu se najdou prostředky, které pak můžou využít ke své vysněné cestě . Můžou tak cestovat levněji a častěji .

JEŠTĚ PŘED PÁR LETY TOMU TAK NEBYLO….

O tom, jak budu moci dnes cestovat se mi nikdy ani nesnilo. Byly to jen moje sny. Exotika – neskutečné, nepoznané- Pouze krásný sen!

Ze začátku jsme s manželem neměli mnoho prostředků, stavěli jsme dům a do toho 2 malé děti. Příjem jeden, tak nám to sotva stačilo na jídlo. Jak byly děti větší mohli jsme si dovolit párkrát zajet do Chorvatska, nebo s cestovkou do Turecka či Tunisu, které byly přes cestovky nejdostupnější. Cestovat jako čtyřčlenná rodina bylo docela nákladné a nevycházelo to každý rok.

Později, jsme trávili 1x za rok dovolenou u Středozemního moře . Pomyšlení, že bych mohla někdy navštívit Thajsko či Mauritius byly v nedohlednu. Stačilo se podívat do katalogů, kolik vůbec stojí takový pobyt v Exotice a už jsme byli opět nohama na zemi.

Jako finančnímu poradci v bance mi klienti sdělovali své zážitky z cest, vyprávěli o jejich cestách do Exotiky, na Vánoce na Silvestra, co všechno zažívají, jaké dobrodružství na nich čekalo, co vyzkoušeli, kde se všude podívali. Nádhera. Já jim tiše záviděla a zároveň přála.

PROTO JEDNOHO DNE JSEM SI ŘEKLA A DOST!
MUSÍM NĚCO ZMĚNIT. JAK SE I JÁ MOHU DOSTAT DO EXOTIKY?

Od roku 2015 jsem se začala zajímat o cestování, sledovala jsem různé pořady a dokumenty o Exotice, dívala se na cestopisy , surfovala po internetu. Jak jsem takto měla nasbírané informace, mohla jsem s klienty diskutovat a dovolených, o tom ,jestli navštívili to a to, nebo byli tam a tam. Měla jsem spoustu informací, o kterých jsem se dokázala bavit, aniž bych v dané zemi byla.

Informace jsem měla, ale tolik peněz na exotickou dovolenou stále nebylo. Co dál? Pokládla jsem si otázku, jak se tam dostat? Jak našetřit peníze?

Až jednoho dne má kolegyně z práce, si s přítelem naplánovala cestu do Thajska. Na 2 týdny a jen s batohem. Obdivovala jsem ji. Byli mladí, uměli dobře anglicky a byli bez strachu a zábran, tudíž odvážní. Jakmile se vrátili, vyprávěla mi o Thajsku, ukázala nádherné fotky z pláže, z přírody, co tam viděli a zažili.

BOD ZLOMU

V tu chvíli jsem v sobě našla odvahu a řekla si, že to dám. Sami s manželem, bez cestovky, bez perfektní angličtiny, s žádnými zkušenostmi a ještě v mých tenkrát 46 letech. Byla to moje VÝZVA!!! Výzva překonat strach!

CO JSEM PROTO UDĚLALA…

Po dalších večerech jsem se začala zajímat jak koupit tu nejlevnější letenku, jak vyřídit ubytování, jak se dostat z letiště , naplánovat si co chci vidět v dané zemi , jaké výlety podniknout apod.…

Cesta byla zdlouhavá, mnoho informací. Nevěděla jsem pořádně kde hledat, jak hledat, hodně jsem se vyptávala .

Musela jsem upravit náš finanční rozpočet a odkládat peníze stranou, aby jich bylo dostatek. Dopředu jsem zjišťovala, kolik peněz budu potřebovat na letenky, na ubytování, kolik na denní útratu na jídlo a výlety. Pak nějakou tu korunu navíc, kdyby, něco. Pro finančního poradce to nebylo tak těžké. A dnes vím, že v každém finančním plánu se najdou prostředky na cestování.

JAKÉ MŮŽU PŘEDAT ZKUŠENOSTI…

Mám dlouhodobé zkušenosti jako finanční poradce a umím uspořádat rozpočet, tak aby vycházelo na dovolené z každého finančního plánu. Umím vyhledat letenky, ubytování, transfer z letiště, půjčení auta, plánování výletů aj.
Byla to má škola životem .

Dnes mne naši známí a blízcí oslovují, ať jim pomůžu naplánovat I jejich cestu snů.

ROZHODNUTÍ

Proto jsem se rozhodla,že chci pomáhat lidem, sdílet mé zkušenosti s ostatními,kteří jsou na začátku svých cest , chtěli by cestovat , ale ještě neví jak, nenašli odvahu, mají stále strach.

E book

Proto bych chtěla vydat svůj první E -book : s názvem :

Jak na mou první cestu do exotiky bez cestovky a ve vyšším věku.

Chci Vám ukázat a provést Vás jak nejrychleji a nejlépe uchopit cestování tak, aby jste si mohli užívat dovolené častěji, levněji, bez stresu, s dobrým finančním nastavením, ať nemusíte zbytečně dlouho tápat a hledat veškeré potřebné informace, jak jsem hledala já. Ušetřím Vám spoustu času a nervů.

ZÁVĚREM…

Chci Vás podpořit a povzbudit, že cestovat se dá opravdu v každém věku a že i vy si budete moci plnit své sny, tak jak si je plním dnes já a uvidíte, že jak překonáte první krok, první strach, pak budete jen a jen cestovat.