Jaké jsou podmínky pro vstup do Chorvatska na letošní dovolenou? Vyznáte se …

V poslední době se strhla lavina objednávání letních dovolených, cestovky nestíhají, poukazy se vyprodávají… A máte v hlavě jasno, jaké jsou podmínky vstupu? PCR test nebo očkování? Jaké lhůty platí, jaká jsou omezení?

Já se přiznám, že už se ve všem tak trochu ztrácím. Jen jsem zaregistrovala, že Chorvatsko je nejpřísnější, možná dovolená v Chorvatsku bude opravdový adrenalin. Proto mě zajímalo, zda je to pravda nebo ne?

Také zvažuji dovolenou přes letní prázdniny, ale bez cestovky a na vlastní pěst? Líbily by se mi Kanáry, Španělsko anebo klasika, právě to Chorvatsko.

Když jsem dnes pročítala podmínky pro vstup do Chorvatska usoudila jsem, že podmínky budou asi zřejmě stejné, jako u ostatních zemí.

A co vlastně budeme potřebovat?

  • negativní PCR test, který nebude starší 48 hodin
  • potvrzení o očkování na COVID 19, s uplynutím 14 denní lhůty po druhém očkování nebo s jednou dávkou pokud se vakcína podává v jedné dóze
  • kdo prodělal Covid 19 může se prokázat pozitivním PCR či antigenním testem, který byl proveden za posledních 180 dní a nesmí být starší 11 dní
  • Lze také využít potvrzení od lékaře o prodělání Covidu 19 ( během 180 dní, a ne starší 11 dní)

Já jsem Covid 19 již také prodělala a to koncem února 2021, tak bych po třech měsících se již mohla nechat naočkovat. Z doslechu jsem zjistila, že si můžu zaplatit 420 Kč a zjistí mi kolik mám ještě protilátek. Proto jsem zamířila na odběr a nechala si zjistit PROTILÁTKY.  Byla jsem velice překvapena. Po třech měsících hodnota 163. 

Hodnota 163 pro mně dost vysoká ne? Mám se naočkovat nebo ne? Jak to bude působit? Mohu mít nějaké reakce? To jsou otázky, které jsem si dávala a nevěděla odpověď.

Proto jsem nyní velice ráda, že podmínky pro cesty na dovolené zmírňují a také jsem ráda za to, že posunuli termín imunity z 90 dní na dnešních 18 dní. Veliké díky!

Jedna starost vyřešena a teď samotná dovolená? KAM TO BUDE LETOŠNÍ LÉTO? Bude to opět CHORVATSKO? A co vy?

Jana Žáčková
Jana je vášnivá cestovatelka a díky zkušenostem může ukázat lidem, jak se vydat na svou první dovolenou bez cestovky, levněji a častěji. Ukazuje i to, že v každém finančním rozpočtu se najdou prostředky na cestování. Více se dozvíte: Můj příběh si přečtěte zde >> Jana je autorkou eBooku Cestuj bez obav a za polovic, kde ukazuje lidem, jak se dá v dnešní době cestovat bez závislosti na cestovkách a podle svých vlastních představ. Ukazuje i to, že dovolená v exotice nemusí být tak drahá, jak se na první pohled zdá. Exotiku lze dosáhnout stejně, jako dovolenou v Evropě. Více se dozvíte zde >> Jana je také Autorkou nového ePrůvodce Bangkok, kde je podrobný návod, jak se dostat do Bangkoku bez cestovky a co zajímavého je v Bangkoku k vidění a prožití. Více se dozvíte zde >>

Nejnovější příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.