Jak si ,,obyčejní“ lidé jako já, plní své sny…

Jaké jsou vaše sny? Jaké pocity chcete zažívat? Co byste chtěli prožít? Co je váš cíl?…..

Spousta otázek, na které možná málo z nás hned má odpověď. Já už vím jaké pocity chci zažívat, jaké jsou mé sny a vím také to, že život se má žít přítomností a ne se ohlížet za minulostí nebo hledět do přítomností!!!

Dlouhodobě se zabývám finančním poradenstvím, ale mým koníčkem a mou vášní je cestování. Můj příběh je zdlouhavý, takže se nedá v jednom článku popsat vše a do podrobna. Zkusím vám v krátkosti předat pár informací.

Dnes už vím, že cestovat se dá zajímavěji a levněji než jsem byla zvyklá a také to, že i obyčejní lidé, jako jsem já, si můžou dovolit cestovat i vícekrát do roku nebo si dovolit i nějakou tu luxusní dovolenou v exotice.

Myslela jsem si, že mám své peníze pod kontrolou a plně jim rozumím. Jako investiční specialista vím, jak peníze zhodnocovat, jak sledovat kapitálové trhy, kdy nakoupit a kdy je nejvhodnější doba prodat.

Nikdy jsem si finance nespojovala s cestováním a to způsobem jakým jsme cestovali, jak nakupovali naše dovolené, kam jsme cestovali, na jak dlouho a za jakým účelem.

Tenkrát jako zaměstnanci jedné velké korporátní banky jsme hned v lednu plánovali dovolenou na celý rok a od toho se pak odvíjelo i plánování naší letní dovolené. S manželem preferujeme jižní státy, především proto, že milujeme teplo, sluníčko, moře a krásnou přírodu. A z toho důvodu jsme hledali přes cestovku týdenní nebo 10 denní pobyt u Středozemního moře. Nic jiného nás v té době ani nenapadlo. Byli jsme spokojení. Užili jsme si týden u moře s all inclusive. Co více si přát.

Jednoho dne se však vše změnilo. Kolegyně s přítelem odletěla do Thajska. Mladá, sotva začala pracovat a už si mohli dovolit nějaké to Thajsko o kterém jsem snila roky. Pak se ve mně něco pohnulo a já si pokládala otázky – a proč JÁ NE! Já chci taky jednou za život se dostat do tak nádherných míst a užít si krás, tak jak jsem je viděla pouze ve filmech.

Ano. To bylo přesně ono. Říkala jsem si proč ne Já, proč si toto nemohu i já dovolit? A od tohoto okamžiku se mi zcela změnil život.

Hodně jsem četla, nasávala jsem spoustu informací , které jsem našla na internetu, vzdělávala se, vyhledávala jaké jsou dobré ceny letenek a jaké ubytování, jak se tam dostat, kde získávat informace a spoustu a spoustu věcí, které jsme musela načíst a zjistit.

ZVLÁDLA JSEM TO. A dnes jsem za to velmi ráda.

Zjistila jsem to nejdůležitější, že můj pohled na finance a na cestování byl špatný. Dnes již vím, že Finance & Investice & Cestování je ,, velké propojení“.!!!

A jak to mám dnes?

Nejlepší cesta pro mne je INDIVIDUÁLNÍ neboli SVOBODNÉ CESTOVÁNÍ. Miluji to!

Když se rozhodnu, že jedu, tak jedu. Sama si naplánuji kam to bude dnes, co chci vidět, kam se chci dostat a pak teprve hledám ty nejlepší varianty letenek a ubytování, následně pak řeším výlety a itinerář naší cesty.

Jak jsem se postupně dostávala do cestovatelských zkušeností, lákalo mne více a více vyhledávat, plánovat, cestovat…Ale co finance ? Každá sranda něco stojí? Kde brát? Jak si dovolit další a další cesty?

K tomu mi hodně pomohl kurz na finanční hojnost. Po té jsem si uvědomila, že vlastně své finance, byť jsem finanční poradce, až tak nemám pod kontrolou, že můj finanční rozpočet ani neovládám a nevím jak mi peníze přicházejí a kam vlastně všechny odcházejí.

,,Zlaté obálky“ našich babiček!

Dnes se dá zaplatit cokoliv platební kartou a tak ztrácíme 100% přehled o svých penězích. Mnozí z nás neví přesně jaké mají měsíční výdaje. Kolik se utratí za jídlo, oblečení, dopravu apod…. Málokdo to ví. Ani já ten přehled 100% neměla.

A dnes ? Dnes mám svůj finanční rozpočet pod kontrolou. Vím o každé své koruně kam putuje či přichází. Mám nastavené investice, které pak můžu využít na zajímavé cestování, plánuji si své cesty vícekrát do roka a k tomu mi slouží zajímavý cestovatelský projekt, kde cestuji za zvýhodněné peníze třeba i do exotiky.

Kromě toho, tento úžasný cestovatelský projekt za mou věrnost a aktivitu mne odměňuje, každého půl roku 5000 Kč na dovolenou. A to je úžasné!!! Jaká cestovka vám dá 2x 5000 Kč za rok?

Miluji cestování, a díky tomu, že již vím, jak s financemi správně nakládat mohu říci, že CESTUJI SVOBODNĚ, BEZ ZÁBRAN, DLE SVÝCH PŘEDSTAV A ZA TAKOVÉ PROSTŘEDKY, ŽE MÁLOKDO UVĚŘÍ, ŽE SE MŮŽE STÁT SEN I SKUTEČNOSTÍ!!!!

Jak jsem nedávno psala: CESTOVÁNÍ JE NEJPŘÍJEMNĚJŠÍ ZPŮSOB VZDĚLÁVÁNÍ. UDĚLEJTE TO PRO SEBE!!!

Žijte přítomností a užívejte si každý jeden den!!!

Jana Žáčková
Jana je vášnivá cestovatelka a díky zkušenostem může ukázat lidem, jak se vydat na svou první dovolenou bez cestovky, levněji a častěji. Ukazuje i to, že v každém finančním rozpočtu se najdou prostředky na cestování. Více se dozvíte: Můj příběh si přečtěte zde >> Jana je autorkou eBooku Cestuj bez obav a za polovic, kde ukazuje lidem, jak se dá v dnešní době cestovat bez závislosti na cestovkách a podle svých vlastních představ. Ukazuje i to, že dovolená v exotice nemusí být tak drahá, jak se na první pohled zdá. Exotiku lze dosáhnout stejně, jako dovolenou v Evropě. Více se dozvíte zde >> Jana je také Autorkou nového ePrůvodce Bangkok, kde je podrobný návod, jak se dostat do Bangkoku bez cestovky a co zajímavého je v Bangkoku k vidění a prožití. Více se dozvíte zde >>

Nejnovější příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.