I ve tvém finančním rozpočtu se najdou peníze na cestování.

Dlouhodobě se zabývám finančním poradenstvím, kde se svými klienty probírám jak upravit finanční rozpočet tak, aby to dávalo smysl.

Aby zbytečně nepřepláceli pojišťovny, banky a další instituce, ale aby své finance měli pod kontrolou a peníze jim vydělávaly a byly pro ně přínosem.

Mám vše správně nastavené?

Dost často se setkávám s lidmi, kteří odmítají finanční poradce a nejčastější důvod odmítnutí je ten, že mají vše vyřešené, že si sami spravují své finance, že nic nepotřebují. že se jim o finance stará kamarád a spoustu dalších odmítnutí.

Lidé z minulosti mají negativní pohled na finanční poradce. Ale dnes? Díky úpravám zákonů, spoustu nepoctivých finančních poradců skončilo a ti co zůstali nebo noví se musí neustále vzdělávat všemi směry a certifikovat se, jak už v oblasti investic, financování, pojištění či zajištění penze.

Dnešní doba je jiná. Myšlení lidí už je na jiné úrovní.

Objednáváme si zahradníka na realizaci a úpravy naší zahrady, chodí nám paní na úklid, či hlídaní dětí, doučování dětí, zveme si odborníky, když realizujeme cokoliv doma, při malování -malíře, při úklidu – úklidovou službu a podobně. Zjistili jsme, že my sami jsme v něčem odborníkem a ostatní přenecháme jiným odborníkům.

Proto i finanční poradce může ukázat cestu, jak nastavit správný finanční rozpočet ….

Setkávám se u svých klientů, že mají například dvě až tři životní pojistky a na takové částky, že jim to nakonec situaci nezachrání. Například, co to je za pojistka na smrt 10 000 Kč a denní odškodné 100 Kč. Proč platit takovou pojistku? Proč platit tři pojištění?

Také se setkávám u klientů, že neřeší životní pojištění vůbec, ale své plechové miláčky mají pojištěné skvěle. Zaměřují se spíše na majetky než na vlastní zdraví.

A jak si spoří?

Většinou klienti mají peníze uložené na spořících či běžných účtech. Je to tak správně? Vůbec ne. V poslední době úroky na těchto účtech jsou na nule a inflace kolem 3% p.a. Takže se peníze dlouhodobě znehodnocují v čase. Stavební spoření už není také co bývalo. Dnes za sazby 0,5% až 1% p.a.

A jak tedy na to, aby mi peníze opravdu vydělaly aspoň na inflaci?

V dnešní době s klienty nastavujeme pravidelné investice, které jsou výnosově daleko zajímavější a výnosnější. I pro konzervativní klienty, jak se sami nazývají je pravidelná investice velice zajímavá. Už jen to, že dávám peníze bokem, na účtu nevidím a neutratím.

Hodně utrácíme, za to co ani nepotřebujeme….

Měla jsem klienta se slušným příjmem cca 80 000 Kč, se třemi dětmi, a při konzultaci nad financemi, jsme zjistili, že vlastně nikde nespoří, netvoří si žádné rezervy, ani pro sebe ani pro své děti. Došel ke zjištění, že vlastně všechno díky platební kartě utratí. Neměl vůbec přehled o svých financích!

Tak ne…


Je jednoduché ZBOHATNOUT zbohatnout jsem nikdy nedokázal

Upravit finanční rozpočet a více investovat. Dá se. Peníze, které jsme investovali nám můžou vydělávat. Ne každý rok je ,,posvícení“ na trhu, ale při pravidelné investici se i při propadech na trhu můžeme jen a jen radovat. Nakupujeme ve slevě!

Minulý rok díky covidu, nebyl dobrým rokem. Pociťovali jsme různá omezení v práci, v restauracích, v cestování ve službách a hlavně ve zdraví!.

Ale v investicích trh byl překvapivě příznivý. V březnu se investice propadly, někde i o -26%, ale kdo situaci využil, nepanikařil, nevybíral, spíše naopak, přidával, investoval, tak měl za krátký čas pěkný výnos. A to samé tomu bylo i při pravidelné investici.

Například v březnu, měl klient volné prostředky 400 000 Kč, rozložili jsme po 50 000 Kč na 8 měsíčních plateb a klient dnes má na pěknou dovolenou cca 75 000 Kč. To už je krásná dovolená i v exotice pro dva na 14 dní. Samozřejmě bez cestovky.😏 A to je jen jedna ukázka…….

Ne každý rok bude jako ten minulý, ale dlouhodobě pravidelně investovat se vždy vyplatí . Tvořit si zdroje buď na cestování a dopřát si více, třeba na první dovolenou v exotice nebo jen v nějaké formě rezervy pro případ nenadalé situace doma.

Mít přehled o svých financích dennodenně se vyplácí. Já jsem si také musela udělat pořádek ve svých financích , mít pod kontrolou příjmy a výdaje, vědět o cash flow , neutrácet zbytečně jen proto, že teď to chci a musím to mít. A odměnou mám to, že si můžu plnit své sny, své přání a touhy a CESTOVAT.

DOVOLME SI PO ČEM TOUŽÍME! CESTA JE CÍL.

Jana Žáčková
Jana je vášnivá cestovatelka a díky zkušenostem může ukázat lidem, jak se vydat na svou první dovolenou bez cestovky, levněji a častěji. Ukazuje i to, že v každém finančním rozpočtu se najdou prostředky na cestování. Více se dozvíte: Můj příběh si přečtěte zde >> Jana je autorkou eBooku Cestuj bez obav a za polovic, kde ukazuje lidem, jak se dá v dnešní době cestovat bez závislosti na cestovkách a podle svých vlastních představ. Ukazuje i to, že dovolená v exotice nemusí být tak drahá, jak se na první pohled zdá. Exotiku lze dosáhnout stejně, jako dovolenou v Evropě. Více se dozvíte zde >> Jana je také Autorkou nového ePrůvodce Bangkok, kde je podrobný návod, jak se dostat do Bangkoku bez cestovky a co zajímavého je v Bangkoku k vidění a prožití. Více se dozvíte zde >>

Nejnovější příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.