Chcete se naučit anglicky i vy?

Možná jste na tom stejně jako já🤔. Již několik let nepravidelně navštěvuji v ČR různé kurzy s výukou angličtiny a pořád se mi zdá, že nic moc neumím. Jedu na dovolenou na kterou se moc těším a ejhle, když mám mluvit mám problém ze sebe něco dostat. Tápu a v hlavě hledám potřebná slovíčka, abych ze sebe dostala pár všedních frázi. Nějaký pozdrav, objednávku jídla v restauraci a něco málo na letišti. Jinak nic!.😎

sever ostrova u Paradise Bay

Když jsem pak vyrazila na výlet, kde byl průvodce, bohužel pouze anglicky mluvící, tak jsem se musela soustředit na maximum, abych aspoň něco z výkladu pobrala. A manželovi jsem pak tlumočila jen střípky.

Když tak sami cestujete po světě bez cestovky, tak je potřeba znát nějaký ten jazyk, aby jste se dobře dorozuměli při domlouvání příjezdů a odjezdů nebo co dělat, když dostanete pokutu za špatné parkování ve městě, jak tuto pokutu vyřídit na policii a pak zaplatit v bance. Nebo si jen tak domluvit nějaký speciální výlet či požadavek na vaší cestě.

Vždycky jsem snila o tom, že budu umět perfektně anglicky, že budu všem skvěle rozumět a budu plynně hovořit. Asi jsem se s darem od přírody nenarodila, tak se musím hodně vzdělávat abych došla ke svému cíli a svému přání.

A jeden takový krůček jsem před třemi týdny udělala.😉

Přišla mi do cesty zajímavá příležitost učit se angličtinu po dobu 14 dnů na vyhlášené anglické škole MaltaLinqua přímo na Maltě. V hlavě se mi přemítalo spoustu otázek: Zvládnu 14 dní bez mé rodiny? A co má práce? Jak to tam zvládnu? Budu jim rozumět? Vůbec nikoho tam neznám? A co když tam budou jen mladí lidé? Jak se tam domluvím? 14 dní je dlouhá doba? Mám do toho jít nebo ne?

Maltalinqua

I když se mi v hlavě honilo tolik otázek, neváhala jsem a kurz si zaplatila v ceně 304 Eur. Vždyť to byl můj dlouholetý velký sen – umět anglicky! A sny se mají plnit. Proto jsem na dobré cestě, že se mi můj sen splní!

Air Malta

Vše jsem řádně naplánovala. Nejdříve jsem hledala letenku a měla jsem štěstí, protože letenky na Maltu byly za skvělé ceny. Nakonec jsem si letenku pořídila pouze za 113 Eur, směr Praha – Malta a zpět se společnosti Air Malta s příručním zavazadlem do 10 Kg. Let trval pouze 2,30 hodin a po příletu na Maltu všechny studenty z ČR vyzvedl školní transfér a rozvezl nás do hotelů či apartmánů.

Baluta bay
St.Julian

Přiletěla jsem v sobotu, tak ještě neděle byla pro mne poznávací a mohla jsem okouknout okolí a hlavně kde je škola, abych v pondělí ráno v 8 hodin byla včas na značkách.:-)

Před školou

Před příjezdem na výuku škola poslala email s testem pro zařazení do skupin podle znalostí. ( tzv. rozřazovací test). V pondělí ráno nás přivítali dalším 5 minutovým pohovorem v angličtině, abychom si obhájili naše výsledky z emailů. Na nástěnce jsme pak měli naše jména a číslo třídy kam budeme denně chodit se vzdělávat.

Prezentace na střešní terase

Škola byla přísná na covid opatření. Každé ráno nám měřili u vstupu teplotu, kontrolovali jmenovitě docházku, nosili jsme školní visačku se svou fotkou a hlavně celou dobu ve škole všichni museli být v rouškách, i učitelé!!!

Škola je dobře vybavená. O přestávce si můžete zajít na kafé nebo svačinku do místního školního bufetu a v poledne dokonce na oběd. Většinou měli saláty, nebo výběr od každého trochu dle aktuální denní nabídky a taky předem objednané jídla, jako rizoto s mořskými plody či skvělou rybu. Perfektní! Bufet se nacházel na střeše budovy, kde byl také i školní bazén. Ten jsme však nevyužili.

Výuku si můžete objednat buď jen na dopolední výuku nebo celodenní, ve třídách nebo privátní – pouze vy a učitel. Já si vybrala jen dopolední, měla jsem tak odpoledne pro sebe a na poznávání ostrova. Pokud bylo teplo, tak nebylo dne abych se nekoupala v úžasném teplém a průzračném moři. A dělat domácí úkoly na pláži, to byl jen sen.😁

Ve třídě

Ve škole každý týden byla jiná učitelka. Probírali jsme jednotlivá témata dle učebnice, z tohoto tématu pak vybraná slovíčka, jejich výslovnost a pak jsme často komunikovali ve dvojicích na dané téma. Přes roušky někdy obtížné, ale zvládnutelné. Pokud dostanete prima parťáka, který mluví nahlas a zřetelně, tak se budete těšit na každý den ve škole. Ještě záleží i na učiteli, jak komunikuje, jak učí, jestli vás to s ním baví apod…V pátek na konci napíšete test, jak jste danému učivu porozuměli. Nebojte se, neznámkuje se, to zvládnete.

Výuka

Víkend máte volný tak hurá na výlety. Malta je krásná a právě v říjnu ideální doba na poznávání ostrova, na historii, památky a taky oddech na pláži. Můžete si vybrat nějaký ten školní výlet nebo si zajeďte někam individuálně. Autobusem nebo lodí se dostanete kdekoliv. A za dobrou cenu. Místní autobusy vyjdou 2 Eura na 2 hodiny i s přestupy, loď něco málo přes 1 Euro. Vyplatí se koupit si kartu za 21 Eur na celý týden. Tuto kartu můžete koupit i v potravinách u pokladny.

Marsaxlokk

Škola výlety najdete ve škole na nástěnce. U každého dne máte nabídku, kam se pojede, stačí si vybrat a pod něj si dopsat jen své jméno, Pak postačí v ten den zaplatit na recepci. Ceny výletů jsou za hubičku. Tak neváhejte. 🧡

noční Valetta
Valetta – pohled na Tři města

Co doporučuji navštívit je hlavní město Valetta a nezapomenutelný výhled ze zahrad na Tři města, pak noční Mdina – bývalé hlavní město , rybí trh v Marsaxlokk, městečko Pepka Námořníka. Pokud vám bude přát počasí, Malta má nádherné písečné pláže především na severu ostrova a to Golden Bay, Paradise Bay, Meliheha Bay aj…

Ramla Bay na Gozu

Co si nenechejte ujít je ostrov Gozo a Comino. Na Cominu se okoupejte v Blue Lagun s modro-tyrkysovou křišťálovou vodou a na Gozu si vyjeďte poschoďových autobusem ( červený nebo zelený) za 10 Eur/os po celém ostrově a nezapomeňte si vystoupit na nádherné pláži Ramla bay, podívat se na vyhlídku k Azurovému oknu – dnes již zřícené, ale pěkná vyhlídka, určitě navštivte Citadelu Victoria. aj..

výlet po ostrově Gozo

Závěrem bych vám chtěla říct, že těch čtrnáct dní na Maltě opravdu stálo za to. Škola mi dala hodně, a když se mně dnes někdo zeptá, co mi to přineslo, tak klidně můžu říct, že se má angličtina hodně posunula vpřed, cítím se jistější i v mluvení, znám více slovíček, nebojím se komunikovat a hlavně, daleko více rozumím tomu, co mi kdo říká!

Angličtina se musí naposlouchat!

Slyšela jsem tam, že škola vám dá 40% znalostí a v hospodě po večerech se spolužáky se naučíte zbytek. Tak někdy zajděte s kamarády na pivo či sklenku vína a popovídejte si s nimi. Všichni se tam přijeli něco naučit. A jsou tam studenti opravdu z celého světa a v různém věku.

Na závěr budete právem odměněni Certifikátem z MaltaLinqua. ( asi si ho doma zarámuji)!!!

Můžu říct, výuka a celý pobyt na maltě byl úžasný a kdyby mi někdo dnes řekl, jestli bych jela opět, tak opravdu ANO!!! Nádherná zkušenost!

společné foto ve třídě
Certifikát + mojí partneři v komunikaci z Francie

TAK NEVÁHEJTE A JDĚTE DO TOHO!!! STOJÍ TO ZA TO!!!💔💔💔

Jana Žáčková
Jana je vášnivá cestovatelka a díky zkušenostem může ukázat lidem, jak se vydat na svou první dovolenou bez cestovky, levněji a častěji. Ukazuje i to, že v každém finančním rozpočtu se najdou prostředky na cestování. Více se dozvíte: Můj příběh si přečtěte zde >> Jana je autorkou eBooku Cestuj bez obav a za polovic, kde ukazuje lidem, jak se dá v dnešní době cestovat bez závislosti na cestovkách a podle svých vlastních představ. Ukazuje i to, že dovolená v exotice nemusí být tak drahá, jak se na první pohled zdá. Exotiku lze dosáhnout stejně, jako dovolenou v Evropě. Více se dozvíte zde >> Jana je také Autorkou nového ePrůvodce Bangkok, kde je podrobný návod, jak se dostat do Bangkoku bez cestovky a co zajímavého je v Bangkoku k vidění a prožití. Více se dozvíte zde >>

Nejnovější příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.